Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka w Swarzędzu                 Facebook_Swarzędz   FaceBook_Kobylnica  YouTube_WTZ  Skype_WTZ
style="border: 2px solid ; width: 32px; height: 32px;" alt="Skype_WTZ" src="images/ikonskype.jpg">


Sprawozdanie      Statut       Zarząd      KRS       RODO  

Aktualności / Wydarzenia  

balzmikolajami
Warsztaty teatralne- „5 Zmysłów“


 „Nie śmieć w lesie dbaj o naturę”

Pierwsze spotkanie odbyło się 8 listopada. Po krótkiej przerwie w naszym warsztacie dzięki Pani Kasi teatr ma drugą odsłonę. Tym razem nazwaliśmy nasz teatr  “Płonące emocje”. Sztuka, którą sami wymyśliliśmy  miała  opowiadać o tym jak las jest ważny dla nas  a ludzie go niszczą.
15 listopada, to dalsza praca nad przedstawieniem. Natomiast 22 listopada daliśmy przedstawienie dla naszych przyjaciół z „Misia Uszatka” pt. „Jak dbamy o naszą „Matkę Naturę” i staramy  się chronić środowisko  przed złymi ludźmi. Wystarczy podać im dłoń i wskazać inną drogę, pokazać piękno natury i jej ochronę przed zniszczeniem. Słuchacze oglądali nas z zaciekawieniem. Na koniec razem zaśpiewaliśmy piosenki „Witajcie w  naszej bajce”. Myślę, że teatralna bajka dla maluchów “Nie śmieć w lesie dbaj o naturę” spełniła swoje przesłanie.


Autor: Michał Ogoniak
Warsztaty_Teatralne2019

Wyjazd do kina na film „Czarownica 2”


Każde wyjście do kina, teatru czy kawiarni przynajmniej dla mnie osobiście, jest wspaniałym przeżyciem. Z mojego punktu widzenia osoby niewidzącej kino, to kontakt z innym środowiskiem, dzięki czemu mogę oderwać się od codzienności. 19 listopada, dzięki naszym darczyńcom i ze środków uzyskanych za nasze prace pojechaliśmy do „Kinepolis” w Poznaniu na film pt.„Czarownica”. W czasie drogi do kina panowała radość i ciekawość, jaki temat będzie poruszany podczas seansu filmowego, który mieliśmy okazję zobaczyć. Znaleźliśmy się na chwilę w świecie baśni i wróżek. Akcja filmu, rozgrywa się w zamku, gdzie panowało dobro i zło, jak w życiu. Bardzo podobała mi się muzyka, która swoim dźwiękiem, przedstawiała przebieg akcji filmu. Podczas seansu, przewijały się na ekranie, różne dziwaczne postacie, które odgrywały rolę zwierząt, swoim wyglądem  tak naprawdę ich nieprzypominających.
Film był pełen groźnych akcji ale zakończył się szczęśliwie- dobro zwyciężyło zło.


Autor: Agata Kiejdrowska

Kino_2019

“Złoty Słowik 2019”- Każda nuta wyśpiewana i wytańczona z radością.


Co roku jesienią odbywa się wydarzenie, na które z niecierpliwością czekają wszyscy niepełnosprawni mieszkańcy powiatu poznańskiego. Jest to Powiatowy Przegląd Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Złoty Słowik”. W tym roku  jubileuszowa XV edycja odbyła się 15 listopada 2019 w Konarzewie. Repertuar przeglądu obejmował piosenki z lat 80-tych i 90-tych Koncert prowadziła Katarzyna Czarnecka wokalistka zespołu „Strefa Zero”, dzięki jej energii niepełnosprawni czuli się świetnie. Wokalistka zaprosiła wszystkich do wspólnego śpiewu, było symboliczne „100 lat” dla Bogdana Maćkowiaka za 15 lat “Słowika”. Przegląd rozpoczął się prezentacją, która przypomniała nam poprzednie edycje, łza zakręciła się w oku. Dzięki uczestnictwu w przeglądzie możemy  wyrazić siebie poprzez śpiew  i taniec. Pokazujemy swoje talenty sceniczne z uśmiechem na twarzy, bo tak należy witać każdy dzień. Podziwialiśmy Jubileuszowych debiutantów przeglądu. Takie chwile jak ta,  są ważne dla nich, przekonują się, że nie należy bać się sceny, bo śpiewają dla ludzi. Publiczność należycie nagrodziła ich gromkimi oklaskami. Każdy uczestnik „Złotego Słowika” co roku daje z siebie coś nowego, jesteśmy bogatsi o kolejne doświadczenia i wiemy co było dobrze a co należy poprawić. Wszyscy wykonawcy otrzymali  nagrody, dyplomy i pamiątki.
Dziękujemy Organizatorom

Autor: Michał Ogoniak
Slowik_colage_2019


Z bajkami u "Misia Uszatka”

  
Na zaproszenie naszych najmłodszych przyjaciół i wychowawców z przedszkola "Miś Uszatek", Mirka Penczyńska i ja (Agata Kiejdrowska) miałyśmy przyjemność opowiadać dzieciom o życiu ludzi niewidomych. Przedstawiłam historię Ludwika Braille i opowiedziałam w wielkim skrócie, w jaki sposób powstało pismo punktowe Brailla. Wypisałam na maszynie brailowskiej imiona wszystkich dzieci, co spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków i ich wychowawców. Razem z moją koleżanką Mirką, zaprezentowałyśmy Brailem bajki "Rzepkę" oraz "Pawła i Gawła". Mirosława pokazała białą laskę przy pomocy, której poruszają się niewidomi oraz pomocne przedmioty, które służą do codziennego użytku dla osób niepełnosprawnych wzrokowo. Koleżanka pokazała także jak się pisze ręcznie za pomocą tabliczki i dłutka. Razem zaprezentowałyśmy tablicę kreślarską, brailowską linijkę i ekierkę. Na zakończenie spotkania, odczytałam wiersze Jana Brzechwy i pokazałam „brailowski” modlitewnik. Uważam, że trzeba mówić o problemach osób niepełnosprawnych. Wydaje się, że wszyscy powinni wiedzieć o problemach niepełnosprawnych. Jednak są ludzie, którzy mało wiedzą o nas z niepełnosprawnością a my chcemy przekazać tą wiedzę. Dziękujemy za miły pobyt, który był dla nas wielką radością i satysfakcją. Mamy nadzieję, że nasze spotkania będą częściej się odbywać.

Autor: Agata Kiejdrowska
Mis_Uszatek2019
 
Hollywood w Lisówkach


W dniu 18 października wyjechaliśmy na konkurs taneczny, filmowy i kulinarny do Lisówek. Tam przedstawiliśmy przygotowaną przez nas scenę z filmu „Gorączka Złota” Charliego Chaplina rozbawiając publiczność. W filmie zagrali nasi koledzy z warsztatu Rafał Bendarowicz i Przemysław Szuman. Pokazaliśmy taniec „Tango Milonga” wykonany przez Karolinę Marcinkowską, Milenę Kubicką, Darka Pietkę i Mateusza Nowaka. Nasi uczestnicy z pracowni kulinarnej Agnieszka Kałka, Sylwia Zamara, Martyna Stawicka i Sylwia Gulczyńska z pomocą Pani Ewy przygotowali potrawy ekologiczne:  eko-frytki, ciasto marchewkowe, zdrowy pop-corn. Największą niespodzianką było otrzymanie „Oskara” za zajęcie 1 miejsca w konkursie kulinarnym. Serdecznie dziękujemy za możliwość brania udziału w konkursie i spędzenia tego dnia na świeżym powietrzu wśród przyjaciół. Z dobrymi humorami i pełni wrażeń powróciliśmy do domów.

Autor: Mirosława Penczyńska
Lisówki_2019


Patriotyczne i integracyjne spotkanie u hrabiego Cieszkowskiego w Wierzenicy

W ciepły październikowy dzień pojechaliśmy na wycieczkę do Wierzenicy. Miejscowość położona jest w przepięknej malowniczej okolicy, którą otaczają lasy, łąki. Spotkaliśmy się z miejscowym księdzem proboszczem Przemysławem Kompfem. Ksiądz opowiedział nam historię kościoła pod wezwaniem Świętego Mikołaja. Dowiedzieliśmy się, że kościół, który ma już 450 lat został wpisany jako zabytek architektury drewnianej i znajduje się na szlaku kościołów drewnianych. Przepiękne barokowe wyposażenie zrobiło na nas wielkie wrażenie. W krypcie kościoła pochowana jest rodzina Cieszkowskich o których historię usłyszeliśmy. August Cieszkowski zdziałał bardzo wiele na rzecz rozwoju i kształcenia rolników, dzięki niemu rozwinęła się wieś. W Wierzenicy zachowały się także niektóre domy i przepiękny dworek, w którym do końca swoich dni mieszkał August Cieszkowski. Można też było przejść się „Aleją Poetów” znajdującą się wśród barwnych jesiennych drzew. Niedaleko znajduje się też mały wiejski cmentarz, na którym pochowani są Powstańcy Wielkopolscy, którzy walczyli za ojczyznę. Mogliśmy złożyć im hołd i przy tablicy z ich nazwiskami zapalić znicze i odśpiewać rotę. Cieszymy bardzo się z tego, że mogliśmy spotkać się z młodymi ludźmi z Ośrodka Uzależnień w Wierzenicy i dowiedzieć się więcej o jego działalności. Jest on miejscem, dzięki któremu mamy wolontariuszy, którzy pomagają nam w terapii. Mamy kontakt z młodymi ludźmi a oni poznają świat osób z niepełnosprawnościami. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad z deserem do restauracji Ossowski w Kobylnicy. Cieszymy się z tak ciekawie spędzonego dnia na świeżym powietrzu wśród pięknych widoków złotej polskiej jesieni. 

Autor: Mirosława Penczyńska
Wierzenica_2019


Poznajemy Budapeszt

Bardzo lubimy poznawać nowe miejsca na ziemi. Tym razem mieliśmy okazję, by dzięki Panu Andrzejowi Pasławskiemu dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o stolicy Węgier. Spotkanie to odbyło się 7 października 2019 roku w bibliotece gminnej. Poznaliśmy historię i zabytki Budapesztu, przepięknego miasta leżącego nad Dunajem. Podziwialiśmy ciekawe kamienice, kościoły i pomniki a także mosty z których roztaczały się piękne widoki. W Budapeszcie są ciekawe atrakcje takie jak kolej zębata i dziecięca, którą obsługują dzieci stając się pasjonatami kolejnictwa na całe życie. Poznaliśmy kuchnię węgierską. Węgrzy używają dużo ostrej papryki tworząc bardzo pikantne potrawy. Najbardziej znane z nich, to gulasz i zupa gulaszowa. Dowiedzieliśmy się też, jak wygląda tam targowisko oraz to że najsłynniejszym winem jest Tokaj. Budapeszt to miasto wielu kultur. Ma bardzo rozbudowaną sieć metra a latem jest tam bardzo upalnie. Bardzo cieszymy się z możliwości zobaczenia ze slajdów i poznania z opowieści tak ciekawego miasta jakim jest Budapeszt. Serdecznie dziękujemy za interesujące spotkanie, które przybliżyło nam kolejne ciekawe miejsce na ziemi.

Autor: Mirosława Penczyńska
Poznajemy Budapeszt_2019


"Odkryć się na nowo"
Warsztaty teatralne w ramach projektu “5 Zmysłów”

Nasz Warsztat brał udział w kolejnej edycji Projektu 5 zmysłów, który trwał od 1-4 października. W czasie warsztatu mogliśmy odkryć swoje talenty aktorskie. Pierwszego dnia Pani Kasia uczyła nas jak mogą działać gesty zamiast słów. Dzięki nim możemy przedstawić to samo, wszystko zależy od nas. Drugiego dnia Pani Kasia postanowiła połączyć grupy i przygotować małą formę teatralną, która stała się finałem naszego projektu. Okazało się, że każdy z nas ma już w sobie duszę aktora. W następny dzień była przed nami budowa scenografii i dobieranie stroju scenicznego oraz ostatnie szlify  scenariusza sztuki. Czwarty dzień to wystawienie sztuki pt “Koncert Świerszczy”. Występ wzruszał szczerością, którą chcieliśmy przekazać, chociaż mieliśmy tremę przed pokazem to jednak energia płynąca z widowni nie pozwoliła na pokazanie stresu jaki u nas panował. Pani Kasia pomogła nam odnaleźć siebie w grze słowem i mimiką.  Ważne jest zaufanie między aktorem i reżyserem. Aktorka zaufała nam a my jej, bo wiedziała co i jak zrobić by doprowadzić nas do celu, pomimo przeszkód napotykanych w trakcie realizacji. Dowiedzieliśmy się paru ciekawostek np. przed wystawieniem sztuki w teatrze muszą być trzy próby generalne, po każdej z nich  oraz po finałowym występie aktorzy dziękują sobie wzajemnie. Ważny jest również dla aktora kostium bohatera, którego przychodzi mu odegrać. Dziękujemy Pani Kasi za odkrycie talentów aktorskich w  nas i odnalezieniu się w sztuce teatralnej.

Autor: Michał Ogoniak
Warsztaty_5_Zmyslow_2019


Odkrywanie tajemnic Soplicowa i Kórnika

Wszyscy lubimy podróżować, poznawać nowe miejsca, podziwiać przyrodę, która wzbudza w nas zachwyt. Chociaż na dworze było pochmurno i trochę padało, to nasze Stowarzyszenie 25 września wyruszyło na wycieczkę do Soplicowa i Kórnika. Wycieczka została zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie a sfinansowana przez Pana Ireneusza Szpota i Stowarzyszenie Polskich Dealerów Opla. Pierwszą miejscowością, którą zwiedziliśmy było Soplicowo. Jest to miejscowość dobrze wszystkim znana z powieści Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz." Tam reżyser Andrzej Wajda 20 lat temu nakręcił film. Kiedy zajechaliśmy do Soplicowa, wysiedliśmy na pięknej łące, gdzie przywitał nas Pan, który zajmuje się hodowlą mieszkających tam zwierząt. Było to dla nas ogromne przeżycie. Zobaczyliśmy i mogliśmy pogłaskać osła, barana, owcę, kozę, konia. Latał również oswojony jastrząb, który jadł z ręki, można było zobaczyć oswojonego dzika. Była to dla nas wspaniała lekcja przyrody. Po ciekawych przeżyciach z Soplicowa, udaliśmy się do Kórnika. Tam zwiedziliśmy Zamek fundowany w XIX wieku przez Zamoyskich i Działyńskich. Razem z bardzo sympatycznym Panem Przewodnikiem zwiedzaliśmy piękne komnaty zamku, zamieszkiwane przez szlachtę. Mieliśmy możliwość obejrzeć naczynia wykonane z eleganckiej porcelany służące do posiłków mieszkańcom zamku. Obejrzeliśmy również broń, którą posługiwali się rycerze, gdy szli na wojnę. Widzieliśmy obraz przedstawiający Zwiastowanie Najświętszej Maryi Panny i wiele innych obrazów i portretów. Zamek zrobił na nas ogromne wrażenie. Chodziliśmy tam po pięknych podłogach i podziwialiśmy otaczające nas piękno. Szkoda, że nie mogłam dotknąć tych ciekawych eksponatów. Zwiedziliśmy również ogromne Arboretum, znajdujące się wokół zamku. Dotykałam ogromne drzewo o nazwie "Czarny orzech” z Ameryki Południowej i wiele innych azjatyckich drzew, których nie znam nazwy. Mimo zmiennej pogody spacerowaliśmy po alejkach i podziwialiśmy te przepiękne rośliny. W imieniu moich kolegów i koleżanek oraz Terapeutów, pragnę bardzo serdecznie podziękować naszym Darczyńcom a w szczególności Panu Ireneuszowi Szpotowi i Stowarzyszeniu Polskich Dealerów Opla  za sfinansowanie wycieczki dla dzieci i osób z niepełnosprawnościami z naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy opiekunom za dzień pełen ciekawych przeżyć, wiemy o tym, że każda wycieczka jest dla nas wyzwaniem nie tylko fizycznym i poznawczym ale sprawia nam to dużo radości.

Autor Agata Kiejdrowska
Soplicowo_Kornik_2019

Powiatowy „Zlot Talentów”

Po raz kolejny spotkaliśmy się na “Zlocie Talentów”, była to już siódma edycja tej ciekawej imprezy. Tym razem odbyła się ona 13 Września w Mosinie, w nowo oddanej hali sportowo-widowiskowej. Na zlocie mogliśmy podziwiać ciekawe prace plastyczne z różnych Stowarzyszeń i Warsztatów a także obejrzeć zdjęcia na temat martwej natury i przyrody. Z dużym zaciekawieniem oglądaliśmy bardzo interesujące przedstawienia teatralne i teledyski a także występy wokalne. Bardzo miłą niespodzianką dla nas było zdobycie pierwszego miejsca przez Marcina, który wraz z pomocą pana Hieronima- terapeuty pracowni stolarskiej wykonał stracha na wróble. Darek zajął też pierwsze miejsce malując Kota w Butach. Nasz teledysk, występ wokalny i moja praca plastyczna „Ptaki na niby” otrzymały wyróżnienia. Bardzo cieszymy się z otrzymanych nagród, sprawiły one nam wiele radości. Podobał się nam występ zespołu „O Wschodzie Słońca”, którego ciekawe piosenki autorskie rozgrzały publiczność. Długo jeszcze będziemy wspominać imprezę, otrzymane nagrody i dyplomy

Autor: Mirosława Penczyńska


Spotkanie z Piosenką religijną osób niepełnosprawnych - Anielskie Śpiewogranie 2019

Muzyka i taniec jest dla każdego, kto lubi śpiewać i tańczyć darem danym nam przez Boga i ludzi. Jest również lekarstwem na nasze troski i kłopoty, daje pozytywną energię i ogromną radość. Takim radosnym dniem była dla nas sobota 21 września, ponieważ nasze Stowarzyszenie, obchodziło Jubileusz.- Piętnastolecie "Anielskiego Śpiewogrania" w hołdzie świętemu Janowi Pawłowi II. Z tej okazji, tego pięknego dnia wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami oraz terapeutami, a także z zaproszonymi  przez nas gośćmi, jak co roku, wychwalaliśmy Boga śpiewem i tańcem w Kościele Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu a nasze serca były przepełnione radością. Patronat nad uroczystością, objął Ks. Arcybiskup Gądecki. W konkursie wzięło udział 12 zespołów, oprócz występów indywidualnych i zespołowych, które były dla nas ogromnym przeżyciem, mogliśmy wysłuchać wzruszającego pięknego śpiewu Ave Maryja wykonanego przez artystów operowych Pani Urszuli Jankowiak oraz Pana Michała Marzec. Otworzyliśmy nasz XV Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Artystom akompaniowała Pani Wanda Marzec. Cieszymy się również, że swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Halina Benedyk, która prowadziła nasz Przegląd wspólnie z Panią Sylwianą Hańczyc. Pani Sylwiana Hańczyc przygotowała nas do tego wspaniałego przeglądu. Nad całością, czuwała Pani Barbara Kucharska, przewodnicząca naszego Stowarzyszenia. Uroczystość, rozpoczęliśmy modlitwą do "Anioła Stróża”, którą poprowadził Proboszcz Parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu Ks. Dariusz Salski. Modlitwa do Anioła, wyrażała wdzięczność za przebieg konkursu oraz prośbę, by nad nami czuwał i nam błogosławił w naszych poczynaniach. Po modlitwie, wspólnie zaśpiewaliśmy ukochaną pieśń oazową naszego umiłowanego Ojca świętego Jana Pawła II "Barkę". Dobry Boże, dziękujemy za Papieża Jana Pawła II, który tak bardzo rozumiał potrzeby osób niepełnosprawnych.

W konkursie wzięło udział 12 zespołów:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Sokoły” Poznań
Stowarzyszenie Przyjaciół Niewidomych i Słabowidzących „Ognik” Poznań                        
Warsztat Terapii Zajęciowej z Owińsk
Absolwenci Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu
Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci I Osób Niepełnosprawnych- Warsztat Terapii Zajęciowej
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” Konarzewo- Warsztat Terapii Zajęciowej
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Promyk” Warsztat Terapii Zajęciowej w Otuszu
Kórnickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Z Niepełnosprawnością Intelektualną I Ruchową "Klaudynka"
Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Razem” Kostrzyn- Warsztat Terapii Zajęciowej Drzązgowo
Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych I Ich Rodzin „Roktar”- Warsztat Terapii Zajęciowej w Tarnowie Podgórnym
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Wspólna Droga” Luboń
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski im. Leszka Grajka- Warsztat Terapii Zajęciowej ze Swarzędza
Oddając cześć naszemu wspaniałemu rodakowi, jak co roku, uniosły się w  niebo kolorowe balony. Wspaniałą sprawą jest również to, że mamy wokół siebie tak wielu przyjaciół, którzy okazują nam swoje wsparcie i ofiarują nam swoje serce. Bez nich ten piękny Przegląd nie mógłby się odbyć. Na zakończenie naszego śpiewogrania, wysłuchaliśmy wspólnego śpiewu Pani Urszuli Jankowiak oraz pana Michała Marzec. W ich wykonaniu, usłyszeliśmy włoską piosenkę o Aniele, która była dedykowana   darczyńcom. Cytat o Aniołach z książki Ks. Marka Chrzanowskiego przeczytałam ja. Po zakończonych zmaganiach konkursowych i wypuszczeniu balonów do nieba, chwyciliśmy się za ręce i zaśpiewaliśmy jak co roku, hymn naszego Stowarzyszenia "Jaka siła", po czym wszyscy udaliśmy się na poczęstunek, który zakończył całą uroczystość. Anielskie Śpiewogranie było naszą modlitwą, w której czuliśmy jedność radość i miłość- Chwała za to Bogu. Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu a w szczególności dziękujemy Władzom Gminy i Powiatu za wsparcie finansowe, Pani Urszuli Mrówka za piękne słodkie aniołki, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 4 w Swarzędzu, Księdzu Proboszczowi, Pani Małgorzacie Nowak z Cukierni “Magdalenka”, Pani Wandzie Konys, Gościom, Wolontariuszom, Pracownikom, Zarządowi  Stowarzyszenia, Pani Urszuli Jankowiak, Państwu Wandzie i Michałowi Marzec.

Do zobaczenia za Rok!

Autor Agata Kiejdrowska- uczestniczka Warsztatu Terapii Zajęciowej w Swarzędzu
Anielskie_Spiewogranie_2019

Spotkanie z Matką Bożą w Gostyniu
-Pielgrzymka chorych, starszych i niepełnosprawnych do Gostynia.

Maryjo, dziękujemy Ci, że jesteś naszą Matką i otaczasz nas swoją macierzyńską opieką. Przychodzimy do Ciebie w radości i smutku cierpieniu i samotności. Wierzymy, że nigdy nas nie opuszczasz i nas kochasz. W poniedziałek 16 września, udaliśmy się do Gostynia, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Świętogórskiej Róży Duchownej. Co roku odbywa się tu Pielgrzymka chorych, starszych i niepełnosprawnych. Kustoszami tego słynącego łaskami Sanktuarium, są Ojcowie Filipini. Udaliśmy się tam, by u stóp Matki Bożej, cieszyć się pięknym słonecznym dniem, ale również po to, by prosić Matkę o łaski w całym życiu. Nasza uroczystość, rozpoczęła  się powitaniem przez Ojca Kustosza przybyłych na pielgrzymkę wszystkich wiernych. Po powitaniu, odbyło się Nabożeństwo Różańcowe, Po zakończonej modlitwie Różańcowej, uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy świętej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Balcerka, która zakończyła się uroczystym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po duchowej uczcie, udaliśmy się na plac przy Kościele, by spożyć posiłek i wychwalać Boga radosnym śpiewem i tańcem. Dobry Boże, dziękujemy Ci, za wspaniałą pogodę, która panowała do samego końca w naszych sercach i na dworze.

Autor: Agata Kiejdrowska
Gostyń_2019

Opieka_Wytchnieniowa_2019
Projekt_Fundusz_Społeczny_2019


Archiwum 

Kontakt

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ DZIECI SPECJALNEJ TROSKI im. Leszka Grajka w Swarzędzu

Adres :      os. Kościuszkowców 13
                   62-020 Swarzędz

E-mail :      spdst@wp.pl

Telefon :    tel. (+48.61) 651 52 86            
                  fax. (+48.61) 651 88 68
                  tel. 604 45 46 75

NIP 777-22-15-371
REGON 631081837
KRS 0000021128
nr konta: 53 1020 4027 0000 1502 0358 4836